Eğitim Teknolojileri

Teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüz dünyasında, bilişim teknolojisi araçlarının  günlük yaşamımızdaki önemi tartışılmaz bir gerçektir. 

Amacımız, öğrencilerimizin teknolojiyi yaratıcılıklarıyla aktif ve çok yönlü olarak kullanmalarını sağlamaktır. Bu anlamda öğrencilerimiz, bilgisayarı her alanda  bir “araç” olarak kullanma bilinci kazanarak bu bilinci günlük yaşamlarına taşımaktadırlar.

Derslerimiz her sınıf seviyesinde konuya ilişkin ve diğer derslerle bağlantılı projeler ışığında işlenmektedir . Ancak okulumuzda Bilişim Teknolojisi dersi, sadece bilgisayar başında proje yapmak değil! Öğrencilerimiz kimi zaman dramayla, kimi zaman oyunlarla hazırlayacakları çalışmaya anlam kazandırmakta ve yaratıcılıklarını kullanarak üretmektedirler. 

Okulumuzdaki bilişim teknolojisi eğitimi sonunda hedeflenen; öğrencilerin  bilgisayar başında karşılaştıkları zorlukları kendi başlarına aşabilecek düzeye gelip, teknoloji dünyasının sınırsız olanaklarından olabildiğince faydalanmalarını sağlamaktır. 

Tam da hayâl ettiğimiz gibi; eğleniyoruz, uyguluyoruz kalıcı öğreniyoruz.