Karin Çekem - İngilizce Öğretmeni

1983 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimi Özel Yeşilköy Ermeni İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Özel Sahakyan Nunyan Ermeni Lisesi’nde, lisans öğrenimini ise Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Özel Umut Fono İlköğretim Okulu, Özel Evrim İlköğretim Okulu, Uğur Koleji, Özel Yeşilköy Ermeni İlköğretim Okulu ve Bahçeşehir Koleji’nde çalıştı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Temel ve Hazırlayıcı Eğitim’i bitirdi. British Council tarafından İngilizce öğretmenleri için düzenlenen mesleki kurslara, çeşitli kurumların hizmetiçi eğitim programlarına ve online eğitimlere katıldı. MEF Üniversitesi’nde organize edilen eğitimi tamamlayarak Eğitim Teknolojileri Uzmanı oldu. Microsoft’un düzenlediği eğitimlere katılarak Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmeni oldu.
2016 yılından beri oyunlaştırılmış bir sınıf yönetimi uygulaması olan ClassDojo’nun Türkiye Elçisi olarak görev yapmaktadır. 2017 Mart ayında Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından dördüncüsü organize edilen Eğitim Teknolojileri Konferansı’nda İngilizce öğretmenlerine yönelik ‘Tadımlık Dijital Tarifler’ isminde bir sunum yaptı. 2022 yılından itibaren ise okulumuzda İngilizce Öğretmeni olarak çalışmaktadır.